Co to jest stopa procentowa? Karta kredytowa - Pieniądze

Definiowana jest jako miernik przychodu, który przysługuje osobie posiadającej jakiś kapitał, który udostępniany jest innej osobie. Rzecz, o której mowa w niniejszym artykule, to stopa procentowa. Jeśli weźmiemy pod uwagę sektor bankowy, wiąże się on z oficjalnym miernikiem banku centralnego. W naszym kraju wysokość ta jest ustalana przez Radę Polityki Pieniężnej. Istnieje także coś takiego, jak stopa procentowa rynkowa. Ta z kolei określa oprocentowanie zarówno depozytów, jak i kredytów- w tym przypadku – pomiędzy bankami. Omawiając niniejszy temat, warto wspomnieć także o tym, że występuje także coś, co zwane jest stopą nominalną oraz realną. Pierwsza z nich wiąże się z oficjalnym oprocentowaniem, z kolei druga – charakteryzuje się oprocentowaniem pomniejszonym o wartość inflacji. Gdy wyliczamy oprocentowanie w przypadku kredytów oraz depozytów, brana jest pod uwagę stopa podstawowa bądź bazowa. Oczywiście przeliczanie to wykonywane jest przez banki.

Omawiana wartość jest ustalana indywidualnie w placówce bankowej. Przeważnie oparta jest na stopie rynkowej. Kultura biznesu to na pewno znany czynnik. Czy jednak aby na pewno? Wykończyć konkurencję za wszelką cenę. Stosować chwyty poniżej pasa. Niestety ale na pewno tutaj reklamować czynniki oraz inne tego rodzaju aspekty dotyczące takim przypadku poniżenia konkurencji. Tego na pewno nie możemy zaliczyć do kultury biznesu. To jest nie do pomyślenia. Wszystko tylko po to, aby się wzbogacić oraz pokazać, że to nasza firma jest najważniejsza. Taka polityka odbija się jednak na firmie, która ja stosuje.

Jak to się przejawia? Gdy firma stosuje chwyty poniżej pasa, to na pewno tutaj zarówno społeczeństwo jak i inne osoby to widzą. Niestety ale tak to już jest i nic na to nie poradzimy. Możemy powiedzie, że czynnik tego rodzaju jest bardzo ważny i bardzo powszechny. Co do tego na pewno nie ma wątpliwości. Zauważamy, że wówczas firma tarci na prestiżu i na pewno na swojej dobrej opinii. Dlatego trzeba stosować się do zaleceń kultury biznesu. Jak dbać o nasza firmę i jej rozwój, to już na całej linii. Każdy, nawet mały szczegół może nam tutaj popsuć plany.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Napisz do nas
Imię i nazwisko email Wiadomość

Wyślij

Komentarze
Przydatne linki