Czy żyranci jeszcze są potrzebni? Konto oszczędnościowe - Pieniądze

Żyranci są zabezpieczeniem banku. Jednym z wielu. Takie osoby, ponieważ chodzi nam o zabezpieczenia w postaci poręczenia muszą potwierdzić, że klient, który udaje się do banku jest wiarygodny oraz można z nim wiązać się finansowo. Wszystko oczywiście odgrywa się na tle kredytu, o który prosi klient, gdyż nie ma on funduszy być może na naukę wyższą lub na założenie swojej firmy. To już zależy od naszych potrzeb oraz od indywidualnych marzeń. Żyranci muszą doskonale zorganizować oraz wiedzieć, że jeżeli ich poręczenie się nie sprawdzi, a klient okaże się finansowym bankrutem, wtedy bank obarczy go spłatą takiego kredytu oraz wszystkimi ratami, które zostały jeszcze dla klienta. To nie jest dobre oraz takie przyjazne dla żyranta, który przecież nie ma nic z tego, że podpisał się na umowie kredytowej. Być może dobre słowo do kredytobiorcy. To nie wystarcza.

Nie w kwestii kredytowej. Wszystko będzie dobrze, gdy klient wywiązuje się z umowy oraz rzetelnie spłaca kredyt. Niestety, nie zawsze tak jest. W finansach możemy dzielić pewne kwoty na raty. Tak jest w momencie, gdy zawieramy kredyt w banku. Przecież taka instytucja bankowa nie każe nam spłacić całego kredytu w jednej racie. To by była zbyt duża kwota. Dlatego wszystko dzielone jest na raty kredytowe i takie właśnie raty kredytowe oraz ich procent dają dla klienta wymierne korzyści. Tak samo dają korzyści dla banku, który zarabia więcej.

Zasada jest prosta. Czym więcej rat kredytowych tym większy zysk dla klienta, który musi w takiej chwili zajmować się wszelkimi rodzajami oraz wszelkimi obrotami finansowymi, gdyż nie posiada tylko i wyłącznie jednego klienta. Nie oznacza to jednak, że bank o nas zapomni. To nie jest takie proste. W finansach trzeba mieć wszystko bardzo dobrze rozplanowane oraz poukładane. Takimi teoriami kierują się banki, które przecież muszą wszystkiego pilnować. Nawet terminów spłaty czy też naliczania odsetek. Gra przecież toczy się o wielkie pieniądze. Kto by w takiej chwili z tego wszystkiego zrezygnował? .

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Napisz do nas
Imię i nazwisko email Wiadomość

Wyślij

Komentarze
Przydatne linki