Factoring czyli zakup wierzytelności przedsiębiorstwa Kredyt gotówkowy - Obsługa

Dla większości z nas factoring jest pojęciem mało słyszalnym a nawet nie znanym. Tak, więc factoring jest to zawarcie pewnego rodzaju umowy pomiędzy określonym bankiem a przedsiębiorstwem na zakup przez bank wierzytelności danego przedsiębiorstwa. Tego rodzaju wierzytelności powstają w momencie dostaw przez przedsiębiorstwo. Tak, więc factoring związany jest z finansami przedsiębiorstwa, które jest dłużnikiem w jakimś banku. Wierzytelności, które są przedmiotem tej właśnie usługi to między innymi: wierzytelności pieniężne, wymagalne, które pochodzą z obrotu gospodarczego, udokumentowane na przykład fakturą VAT. Do najważniejszych funkcji, które spełnia factoring należą między innymi: funkcja finansowa nazywana inaczej rozliczeniową, funkcja gwarancyjna czyli zabezpieczająca jak również funkcja usługowa czyli administracyjna. Funkcja usługowa polega na tym, że przedsiębiorstwo dokonuje różnego rodzaju świadczeń na rzecz faktoranta czyli jakiegoś dostawcy, sprzedawcy czy także innej osoby fizycznej.

Nie zawsze dokonanie właściwego wyboru jest prostą sprawą. Dlatego w takim momencie powinniśmy dokładnie się zastanawiać, jak i obierać pewne możliwości rozwiązania. Tak na pewno należy czynić, jeśli myślimy o pobraniu kredytu bankowego. To może stanowić dla nas bardzo interesujące wyzwanie. Z tego względu powinniśmy wziąć pod uwagę takie sprawy, jak dostęp do kredytów krótkoterminowych, jak i długoterminowych. Na pewno wybór takiego kredytu powinien być zależny od naszej sytuacji, jak i naszego podejścia. Jeśli bez problemu będziemy mogli sobie pozwolić na kredyt krótkoterminowy, to na pewno warto właśnie na taki się zdecydować.

W ten sposób dane zobowiązania nie będą na nas tak długo ciążyły. Następnie powinniśmy zastanowić się nad oprocentowaniem, jakie jest przygotowane na dany rodzaj kredytu. Zapewne wtedy będziemy mogli sami przekonać się, ile dany kredyt będzie nas kosztował. Ta informacja ma bardzo istotne znaczenie. A jest to wynikiem tego, że niektóre banki posiadają inne oferty takich kredytów. Tak więc oprocentowanie tutaj również może podlegać zmianie.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj

Napisz do nas
Imię i nazwisko email Wiadomość

Wyślij

Komentarze
Przydatne linki