• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy Wielka Brytania jest atrakcyjnym turystycznie krajem?

Co możemy robić ciekawego w długi weekend?
Długie weekendy to bardzo dobre rozwiązanie – przecież jeśli sprytnie podejdziemy do tego tematu, bardzo prawdopodobne, iż będziemy mieli np. 5 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być również być za częste – w dalszym ciągu Polacy są narodem na dorobku, lecz bez dwóch zdań wypoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednakże nie jest powiedziane, że trzeba koniecznie siedzieć w dłuższy weekend we własnym domu, ogródku albo na działce. To takie typowe… O wiele lepszym pomysłem jest wycieczka zagraniczna. Chociażby wycieczka do Rygi, Berlina albo Rzymu.
Co roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane szybciej jak świeże pieczywo. To dobrze, w końcu poznawanie innych państw, społeczeństw, potraw, etc. jest niesamowicie wciągające, ale również rozwijające nas. Na wycieczkę zagraniczną możemy pojechać samodzielnie, ewentualnie z grupą znajomych, ale również z biurem podróży. Z pewnością druga alternatywa jest tańsza. W końcu jeżeli chcielibyśmy spędzić długi weekend w Neapolu – przykładowo, sam dojazd to spory koszt. Chociaż to akurat nie reguła. Wydaje się jednak, iż obie opcje mają całkiem sporo zalet.
Dla osób, które wolałyby jechać autem, a na dodatek nie mają zbyt wiele czasu oraz pieniędzy, polecić można zwiedzanie Polski. W końcu chociażby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, w którym można bardzo miło spędzić czas. Interesujące są także zamki, które pokazują historię Polski. Dla tych osób, które raczej nie przepadają za tłumami, absolutnie można odradzić pobyt w Zakopanem. Zakopane to szalenie popularny kurort turystyczny, lecz gdy jest długi weekend, stolica polskich Tatr jest niemalże oblężona przez podróżnych – zwłaszcza tych z Warszawy.

1. Więcej informacji

2. Zobacz więcej

3. Dowiedz się więcej

4. Przeglądaj

5. Wejdź

Categories: Rekreacja

Comments are closed.