• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryjmy wschód Europy!

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najładniejszych krajów w Europie. Chociaż generalnie Portugalia jest o wiele mniej popularna wśród turystów, niż Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. W szczególności, że Portugalia jest całkiem niedroga, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy otwarcie napisać, iż Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Na dobry początek warto brać pod uwagę Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest kilka razy bardziej zamożna, niż inne rejony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, lecz jednakże daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są idealne dla miłośników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miasto Lagos jest fantastycznym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko ładne, ale również oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Naprawdę wiele osób nawet uważa, iż Włochy to najładniejszy kraj na całym świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy oferują nie tylko ładne widoki albo doskonałą pogodę, ale również dały dla nas genialnych naukowców, pyszne jedzenie albo szybkie auta. Warto jednak skupić się na zwiedzaniu Włoch. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast codziennie latają jakieś samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Świetne są także miasta położone w Toskanii. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, ale także warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością czeka na tenże wspaniały okres którym jest urlop. Po wielu miesiącach wytężonej pracy w końcu nadchodzi ta chwila gdy możemy razem z rodziną wyjechać na wspólny wypoczynek. Obecnie opcji w tymże zakresie posiadamy tak dużo, że niełatwo bywa zdecydować się. Warto zapoznać się szczegółowo z ofertami przeróżnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaproponowania wiele fantastycznych lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli tylko mamy tego rodzaju sposobność i chcemy trochę zaoszczędzić, warto zdecydować się na odpoczynek w mniej popularnym okresie. Oprócz tego, że ceny wtedy bywają znacznie niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych kurortach jest również mniej frustrująca. Decydując się na cel naszej podróży pamiętajmy także żeby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża czy dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą wspaniałą temperaturę i ciekawe miejsca do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tego państwa, a więc Ateny, jest zupełnie przesiąknięta istotną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na urlop do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dosięgnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma przepięknymi budowlami oraz legendami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu osób może uchodzić za niemal prawdziwy raj. Przecież to piękne państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są godne, a na dodatek cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest takim miejscem, do którego chce pojechać wielu podróżnych. Jeśli należysz do owego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż wypad do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, zapewne uda się nam zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba po prostu ustalić sobie cel!
A trzeba jasno napisać, że Australia może zaoferować dla podróżnych wiele atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeżeli brać pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, np. słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, że zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest także duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem na świecie, który ma do zaoferowania sporo niesamowitych widoków oraz Idealna podróż poślubna, a może Meksyk?
Ogólnie nie liczy się tak naprawdę miejsce, gdzie para młoda spędzi miodowy miesiąc, ale na pewno ciekawsze są egzotyczne kraje, aniżeli polskie morze. Cóż, takie właśnie są realia, ciężko tutaj polemizować z nimi. Dobrze, lecz do jakiego kraju zatem warto się udać? Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest Meksyk, czyli państwo położone w Ameryce Środkowej. Ostatnio można bardzo dużo usłyszeć o Meksyku, jednakże raczej w bardzo negatywnym świetle. Naturalnie chodzi o takie tereny, które przypominają teraz bardziej Afganistan, niż sąsiada Stanów Zjednoczonych.
Meksyk ma poważny problem z gangami, jednak to tylko i wyłącznie domena wielkich miast oraz terenów przygranicznych. Czyli 99% Meksyku to całkiem bezpieczne tereny. Absolutnie nie można generalizować, w szczególności, że o ile stereotypy często są prawdziwe, to w przypadku Meksyku nawet trudno mówić o stereotypach. Szczególnie, iż turystyczne regiony to ze wszech miar bezpieczne miejsca. Wydaje się więc, iż każdy mężczyzna nie powinien bać się o własną żonę, bo w ciągu roku w Meksyku wypoczywa naprawdę wielu turystów. Warto wspomnieć, iż samo wylegiwanie się na plaży, generalnie przebywanie w kurorcie turystycznym, to spore nadużycie. Przecież mówimy o tym państwie, w którym podróżnicy są w stanie spędzić kilka dobrych lat.

1. Dowiedz się więcej

2. Tutaj

3. Czytaj dalej

4. Zobacz teraz

5. Przejdź dalej

Categories: Turystyka

Comments are closed.